Звітує райдержадміністрація

15 февраля 2007


Выпуск №: 27


Просмотров: 5368


Звіт голови райдержадміністрації В.І.Дронова про стан соціально-економічного розвитку району у 2006 році

Протягом минулого року райдержадміністрацією здійснено немало заходів щодо організації роботи господарського комплексу району. Отримано певні позитивні досягнення у реальному секторі економіки та соціальній сфері. Зокрема, забезпечено виконання прогнозних показників виробництва продукції переробними та іншими підприємствами промисловості, відновлено діяльність ТОВ “Рибоконсервний завод “Меотида”, створено сприятливе економічне середовище для забезпечення стабільності розвитку сільського господарства, знижено рівень фіксованого безробіття, вжито заходів щодо створення сприятливого інвестиційного клімату.


Промисловість

Спостерігається тенденція нарощування обсягів виробництва промислової продукції. Темп росту до показників минулорічного періоду склав 168,5%. Флагманом серед промислових переробних підприємств є фабрика ТОВ “Агрофірма ім. Шевченка”, питома вага якої у промислових обсягах району становить близько 43% (підприємством випущено продукції на суму 7470,5 тис.грн.) Не менш значущими для району є обсяги ВАТ “Генічеський хлібозавод” та ТОВ “Рибоконсервний завод “Меотида”, які складають відповідно 19% та 28% від загального обсягу промислової продукції (відповідно 3352,1 тис. грн. та 4924,0 тис. грн.) ВАТ “Генічеський машзавод”, отримавши замовлення на виготовлення пружини тарільчатої, забезпечив ріст обсягів виробництва у 3,3 рази.


Торгівля

У порівнянні з минулим роком кількість підприємств торгівлі і громадського харчування збільшилась на 23 одиниці і складає відповідно 522 і 84 підприємства. Зростання купівельної спроможності населення позитивно вплинуло на обсяг роздрібного товарообороту, який у фактичних цінах за 9 місяців 2006 р. становив 49,3 млн. грн. і зріс відповідно до 2005 року на 14,3% (59,4 тис.грн.) Розширено мережу служби побуту, зокрема, у сільській місцевості. Сьогодні у районі функціонує 64 побутових підприємства, з них 19 – у селищах та селах. З початку року відкрито 5 підприємств.


Транспорт

Становище у цій галузі залишається складним. Автомобілями за 2006 рік перевезено пасажирів майже на 20 % менше, ніж за 2005 рік, а вантажі взагалі не перевозились. Автобусний парк потребує значних коштів для оновлення.


Малий бізнес

Він у районі займає близько 75% у торгівлі і близько 25% у виробництві. Частка працюючих у малих підприємствах становить більше 10 % від чисельності усіх працюючих у районі і постійно зростає. Кількість зареєстрованих індивідуальних підприємців на початок року становила 3955 чол. (+399 чол.)

Підтримка малого підприємництва здійснювалася шляхом надання підприємцям вільних нежитлових приміщень, виробничих і адміністративних площ, устаткування в оренду. Надавалась можливість розвивати власний бізнес на території оздоровчої зони, зокрема на Арабатській Стрілці. Для координації цієї роботи була задіяна районна координаційна рада з питань розвитку малого підприємництва.

Фінансовий результат (сальдо) від звичайної господарської діяльності до оподаткування суб’єктів господарювання (без малих, сільськогосподарських підприємств і установ, що утримуються за рахунок бюджету) за підсумками 2006 року є прибутковим і становить 6824,2 тис.грн., що на 210,2 тис.грн. або 3,2 % більше до показника 2005 року.

За минулий рік середня заробітна плата, нарахована на одного штатного працівника (номінальна заробітна плата), по району складала 674,57 грн., що на 30%, або 156 грн. вище рівня минулого року.


Ринок праці

Чисельність зареєстрованих безробітних, що перебувають на обліку, станом на 1 січня п.р. становила 2751, що менше, ніж у минулому році, на 882 особи. Рівень працевлаштування склав 40,5 %, а зареєстрованого безробіття на кінець року - 2,3% (у 2005 році – 3,6%).

У 2006 р. у районі створено 1885 нових робочих місць. 90% - за рахунок приватного сектору, з них майже 50% - сезонні, що обумовлено характером роботи основних галузей економіки району. За сприяння служби зайнятості працевлаштований 1581 чоловік, (40,5%).


Місцеві бюджети

У 2006 році до загального фонду місцевих бюджетів району надійшло 14 159,7 тис. грн. власних та закріплених доходів, що складає 108,9% до затверджених місцевими радами показників цього періоду. Понад план отримано 1156,9 тис. грн. У порівнянні з відповідним періодом 2005 року надходження зросли на 27%, в основному за рахунок податку з доходів фізичних осіб та плати за землю. Забезпечено своєчасну виплату заробітної плати працюючим у бюджетній сфері, а установами і організаціями, що фінансуються з місцевих бюджетів, - стовідсоткові розрахунки за отримані енергоносії та комунальні послуги.

Виконання зобов’язань з надходження власних і закріплених доходів забезпечили всі місцеві ради. З чотирнадцяти доходних джерел, що надійшли до загального фонду місцевих бюджетів у 2006 році, не виконано чотири (найбільшу питому вагу серед них займають єдиний податок, плата за оренду майна, що знаходиться у комунальній власності, плата за державну реєстрацію та державне мито).

Обсяг недоїмки до місцевого бюджету району станом на 1 січня становить 608,2 тис. грн. Реальним резервом місцевих бюджетів є погашення недоїмки діючими підприємствами. Видаткову частину загального фонду бюджету району виконано на 99 %.

На фінансування соціально-культурної сфери місцевими радами району спрямовано торік 39630,4 тис. грн., або 86,1 % від загального обсягу видатків. У 2006 році на фінансування програм соціального захисту населення з державного бюджету отримано 9674,3 тис.грн. субвенції, або 98,9 % до плану.

До бюджету розвитку району надійшло 3698,2 тис. грн., це 110,9% від плану. Видатки проведено в сумі 2625,8 тис.грн.

З резервного фонду районного бюджету 402,9 тис.грн. надано допомоги місцевим радам на ліквідацію стихійного лиха та надзвичайних ситуацій. З цільового фонду розвитку інфраструктури району установам, які фінансуються з районного бюджету і місцевим радам району, виділено 13721,8 тис.грн. Станом на 1 січня 2007 року використано 13174,2 тис.грн. За 2006 рік податковою службою мобілізовано податків та зборів до зведеного бюджету 26 млн.грн., що на 4,7 млн. грн. більше, ніж за попередній рік.

6,6 млн. грн., що становить 105,2 % до затверджених показників міністерства фінансів, надійшло до державного бюджету. До місцевих бюджетів - 19,4 млн. грн. податків і зборів ( це на 27% перебільшує фактичні надходження за попередній рік).

Основні напрямки розвитку інфраструктури у 2006 році - газифікація бюджетної і приватної сфери Генічеська та Генгірки, Стрілкового, Щасливцевого, Приозерного, налагодження безперебійної подачі води населенню району, реконструкція і ремонт закладів освіти, охорони здоров'я і культури, вивезення та утилізація твердих побутових відходів, захист населених пунктів від підтоплення.

Забезпеченню росту інвестицій сприяло впровадження механізму продажу права довгострокової оренди земельних ділянок несільськогосподарського призначення на території Арабатської Стрілки. Завдяки цьому з початку року до місцевого бюджету надійшло 15,5 млн.грн. З них направлено субвенцій міській раді 4 млн.750 тис.грн., сільським та селищним радам – 2 млн.680 тис.грн., райдержадміністрації, як головному розпоряднику коштів, виділено 4 млн. 902 тис.грн, з них для ЦРЛ – 2 млн. 819 тис., для підприємств комунальної власності району – 2 млн. 083 тис.грн., відділу освіти – 3 млн. 047 тис., відділу культури – 490 тис.грн.

На кінець року використано 13 млн. 721,8 тис. грн. Ці кошти були направлені на газифікацію (2055,6 тис. грн.), відновлення мереж водопостачання (1607,9 тис.), ремонт дорожнього покриття (1662 тис.), укріплення матеріально-технічної бази об’єктів соціально-культурного призначення (4098,1тис.), на розвиток інфраструктури району (3247,6 тис.), в тому числі на освітлення міста – 374 тис. грн. До мереж газопостачання підключені такі важливі соціальні об’єкти, як центральна районна лікарня, ЗОШ № 3, СПТУ № 27, санаторна школа-інтернат, гуртожиток медучилища та 1551 приватний абонент.

З урахуванням перспективи газифікації району на найближчі 5 років у грудні минулого та січні цього року проведена робота, яка дозволила надавати районові природний газ у необхідному обсязі реверсом з Криму. За рахунок коштів державного бюджету завершено будівництво 1,5 км об’їзної автодороги на Арабатську Стрілку та будівництво автодороги обласного підпорядкування до села Стрілкового. Проведено капітальний ремонт території, що прилягає до адміністративної будівлі райдержадміністрації по вулиці Леніна, 5. 1 млн. 042 тис.грн. витрачено на асфальтування вулиць Генічеська.


Комунальна сфера

На ремонт, реконструкцію, відновлення систем водопостачання було виділено 1 млн. 611 тис. грн., в тому числі у Генічеську – 441,7 тис. (будівництво водонапірних башт в мікрорайоні, 180 метрів магістрального водоводу від артсвердловини № 5 до вул. Суворова, заміна 12 засувок на магістральних мережах , інше), у Новоолексіївці – 101 тис. грн. Проведено ремонти систем водопостачання в селах Рівне, Вікторівці, Червонопрапорному, Семихатках, Сокологірному, Плавському, Чонгарі, Новодмитрівці, інших. В багатоквартирних житлових будинках мікрорайону міста сьогодні питна вода стійко надходить на п`яті поверхи.

Було капітально відремонтовано покрівлі на трьох багатоквартирних будинках в Новоолексіївці, проведено ремонт у приміщеннях загального користування в багатоквартирних будинках Генічеська на суму 86 тис. грн. Виготовлено 99 контейнерів для роздільного збирання сміття на території Стрілківської сільської ради. КП „Азовкомунсервіс” придбано контейнеровоз “КАМАЗ” та 30 контейнерів. У 2006 році у резервному фонді району було заплановано 439,95 тис.грн., використано на запобігання та ліквідацію надзвичайних ситуацій 430,064 тис. грн.

Згідно з планом заходів щодо будівництва споруд по захисту населених пунктів від підтоплення та затоплення в минулому році введено в експлуатацію 12 дренажних свердловин ( три у Петрівці, по одній у Генічеську, Фрунзе, Чонгарі та Миколаївці). У Генічеську побудовано споруди по відводу дощових і талих вод з території вулиць Зеленої, Матросова, Колгоспної, Молодіжної та Пушкіна на загальну суму 420 тисяч грн., прокладено напірний колектор від дренажної свердловини № 3 до скидного колектора довжиною 1000 метрів (109 тис. грн.).

У Щорсівці та Новогригорівці розпочато роботи по будівництву водовідвідних каналів, відповідно на 20 і 7 тисяч грн. У Новоолексіївці збудовано тимчасові споруди з відкачки дренажних вод з центральних вулиць селища (60 тис. грн.).


Сільське господарство

На 148,7 тис. га сільськогосподарських угідь, з яких 139,4 тис. – рілля, працюють 33 великих господарства, 235 фермерських та понад 8 тисяч особистих господарств. У сільгоспвиробництві зайнято 2390 чоловік, середня заробітна плата складає 486 грн. на місяць. Заробітна плата за рік збільшилася на 24,5 %.

За підсумками роботи минулого року у рослинництві показники виконані по всіх видах продукції: зерну – на 127,4%, олії – на 134, 9, овочах – на 100, кормових – на 108%. Вдалося досягти поліпшення ситуації у галузі тваринництва. У всіх категоріях господарств реалізовано худоби і птиці у живій вазі 2578 тн (115% від плану).

Сільгосптоваровиробниками отримано 10,8 млн.грн. прибутку, що на 3,6 млн. більше, ніж у 2005 році. Поліпшився стан розрахунків з бюджетами всіх рівнів: сплачено до державного бюджету 926,8 тис. грн. податків, до місцевого бюджету – 1905 тис.грн., фіксованого сільськогосподарського податку – 422 тис. грн., зборів до Пенсійного фонду – 1099 тис.грн.

У порівнянні з 2005 роком сума фінансової підтримки АПК з державного бюджету збільшилась у 2,2 рази і склала 5888,6 тис.грн. Господарствами погашена заборгованість по договорах оренди земельних і майнових паїв перед орендодавцями.


Рекреаційна зона

У 2006 році в районі була впроваджена схема передачі землі рекреаційного призначення в довгострокову оренду на конкурсних засадах. Протягом року проведено 9 конкурсів, право довгострокової оренди отримали 49 суб’єктів господарювання під будівництво готельних комплексів, баз відпочинку, пансіонатів. До цільового фонду району за результатами цих конкурсів надійшло 15,5 млн.грн.

У минулому році збудовані та прийняті в експлуатацію два корпуси Міжнародної клініки відновного лікування, спальні корпуси пансіонату «Експрес» та дитячого оздоровчого табору “Гренада”.


Соціальна сфера

На початок року заборгованість із виплати заробітної плати по району складала 376 тис. грн., протягом року її зменшено на 329.3 тис. грн. (88%). Підприємств-боржників було 14, протягом року їх кількість зменшилась до п’яти. Значна увага приділяється реалізації державної політики в галузі сім’ї, молоді та спорту.

На оздоровчу кампанію минулого року було виділено близько 150 тис. грн., що дало змогу відпочити дітям у пришкільних та позаміських таборах, в тому числі соціально-незахищеним. Всіма видами фізично-оздоровчої роботи охоплено 5 тис. 740 осіб. На розвиток фізичної культури та спорту, придбання інвентарю, ремонт спортивних об'єктів використано близько 1 млн. грн.


Освіта

Існуюча мережа закладів освіти залишалась торік незмінною і повністю задовольняє потреби району. Навчання в 28 школах здійснюється державною мовою, у 15-и - російською. З 1 вересня 2006 року Рівненські міжшкільні майстерні реорганізовані в міжшкільний навчально – виробничий комбінат, у якому 276 учнів з 10 шкіл району отримують професійну підготовку за 4 спеціальностями. На виконання Закону України «Про загальну середню освіту» в районі організовано підвіз 677 учнів з 31 населеного пункту в 14 шкіл. За рахунок спеціального фонду райдержадміністрації у минулому році було придбано автобус «ЗІЛ – Стрий» ( 27 посадочних місць) і два мікроавтобуса «Газель». Таким чином, автопарк відділу освіти налічує 4 автобуси, що дозволяє економити до 150 тисяч грн. бюджетних коштів щороку. Райдержадміністрацією виділено додатково 360 тис. грн. на придбання двох автобусів.

Протягом 2006 року було проведено низку заходів щодо організації харчування учнів шкіл району. Для харчоблоків в закладах освіти придбано холодильне обладнання, електроплити, морозильні камери, посуд (всього на 126,9 тис. грн.). Загалом усіма видами харчування охоплено 5509 учнів (або 78%), у тому числі гарячим харчуванням - 2536 учнів (36%), 1- 4 класи – повністю.

Підвищенню рівня успішності учнів сприяє комп’ютеризація. За підсумками року в закладах освіти встановлено 24 комп’ютерних класи. Всього в 27 загальноосвітніх школах встановлено 263 сучасних комп’ютери, з них 8 комп’ютерних класів (77 комп’ютерів ) мають рідинно-кришталевий монітор. Таким чином, в середньому по району на кожні 4,5 учня 10-х та 11-х класів припадає 1 комп’ютер. Значно покращилась матеріально – технічна база чотирьох позашкільних закладів, в 144 гуртках яких займається 2010 дітей. Всього цим закладам зі спеціального фонду райдержадміністрації було виділено 835,8 тис. грн.

У 30 дошкільних установах району виховується і навчається 1394 дитини , або 53 % всіх дітей дошкільного віку, що на 11% більше в порівнянні з 2005 роком. Додатково відкриті групи в дитячих дошкільних закладах Генічеська, Партизан, в селах Стрілкове, Фрунзе, Чонгар. За рахунок коштів , виділених райдержадміністрацією, у восьми дошкільних установах проведено ремонти на загальну суму 635,7 тис. грн. Бюджетом 2006 року для проведення капітальних ремонтів в загальноосвітніх школах було передбачено 248,7 тис.грн. Завдяки цільовому фонду райдержадміністрації на зазначені цілі відділ освіти додатково отримав 1341,3 тис. грн. Підсумком спільної роботи відділу освіти, педагогічних колективів шкіл стало 3 місце в обласному рейтингу роботи відділів освіти області.


Медицина

Населення району обслуговуює 41 лікувально-профілактичний заклад (ЦРЛ, 2 дільничні лікарні, 10 сімейних і 1 лікарняна амбулаторії та 27 ФАПів). Минулого року у відділеннях ЦРЛ, розрахованих на 245 ліжок, лікувався 7031 хворий.

Розширено медичну мережу денних стаціонарів до 111 ліжок, у т.ч. на сільських лікарняних дільницях – 56 ліжок. У денних стаціонарах проліковано 2259 хворих, з них 276 дітей. Значно покращилась матеріальнотехнічна база лікувально-профілактичних закладів. Для ФАПів централізовано придбано 12 сухожарових шаф та 9 холодильників. 5 сімейних закладів (Партизанська селищна, Павлівська, Щасливцевська, Фрунзенська, Сокологірненська сільські ради) з державного рахунку отримали медичне обладнання для сімейних амбулаторій. Десять сімейних амбулаторій отримають автоклави, оплату буде здійснено з цільового фонду району.


Культура

За 2005-2006 роки поліпшилась і матеріально-технічна база клубних закладів. За зазначений період придбано звукопідсилююча апаратура, музичні центри, аудіо-відео техніка, сценічні костюми, одяг сцени на 58 тис.грн. З цільового фонду районного бюджету виділено кошти на одяг сцени для районного Будинку культури та на одяг сцени і придбання музичної апаратури для Генічеської школи естетичного виховання.

Разом з тим, проблемними залишаються питання забезпеченості повними ставками працівників культури та кадрові питання. Звернення громадян Враховуючи надзвичайні ситуації, в яких опиняються громадяни, створено комісію з питань надання допомоги малозабезпеченим верствам населення. За її висновками матеріальна допомога надана 77-и громадянам на загальну суму 40 тис. грн. Аналізуючи заяви і скарги мешканців району, що адресовані у 2006 році до центральних органів влади, та надісланих для розгляду за належністю до райдержадміністрації, можна відмітити зменшення – 82 проти 224 торік (36%). Але водночас кількість звернень до районної державної адміністрації збільшилася – 1126 проти 615 торік (45%). Ці факти свідчать про те, що при більш якісному вирішенні питань на місцях у громадян виникає більше потреби звертатися до місцевих органів влади.

Комментариев: 0
Оставить комментарий:
(ваш комментарий будет виден после модерации администратором)
Ваше имя:
Ваш e-mail:
(необязательно)
Ваш комментарий:
Все статьи за

Статей: 2920

Ключевых слов: 82

Комментариев: 42